KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12332238
nr 1233 2238
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Mor & barn, 47/100, Signerad. Motivet: 34x45
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 4 februari 2019
kl 18:14:32
100 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin
All världens barn (Lisa Larson)